Zase voľby?

Autor: Peter Novák | 18.10.2011 o 0:04 | (upravené 18.10.2011 o 1:38) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  303x

Ani sme sa nenazdali a budú znova voľby. To bude zábava. Články skúsených žurnalistov, sľubné heslá politikov, hodnotenie blogerov. Ale hlavne kvalifikované výroky voličov.

Všetci budú všetkému rozumieť. A keďže tu už niet nijakého kandidáta, na ktorom by bola suchá nitka, tí čo všetkému rozumejú nám budú radiť, koho voliť, alebo aby sme nikoho nevolili. Lebo vraj: kto nič nerobí, nič nepokazí.

Veľa hlúposti, predsudkov a emócií. Tomu bude zodpovedať aj výsledok volieb.

Môj, už nebohý piateľ hovorieval, že zloženie parlamentu neklamne odzrkadľuje aktuálny stav v kulturnom stave spoločnosti. Je to tak a bude to tak aj v marci.

Kto nevie za osemnásť a viac rokov, o čo mu v živote ide a za čo je ochotný sa zasadiť, tomu kampaň nepomôže. Zvolí to, čo sa mu bude práve vtedy najviac páčiť. Nepoužívať kritický rozum sa rovná hlúposti. A hlúposť je hriech (možno aj proti ľudskosti).

Kto nevie za osemnásť a viac rokov sám posúdiť, čo sa okolo neho deje a obhajuje neobhájiteľné a kandidátov, či celé strany a politické smery hodností podľa neoverených informácií, sa ľahko stáva obeťou lží a dezinformácií a potom volí podľa presudkov.

Kto nevie za osemnásť a viac rokov, že veci verejné sa majú spravovať dôstojne a prakticky a také majú byť aj voľby, nechá sa presvedčiť, že politika je boj o moc, plný emócií a vášní. To však zatemňuje rozum a dobrú vôľu. Preto sa potom niektorí hanbia povedať, koho volili a odvolávajú sa na to, že voľby sú tajné. (Keď sa opýtam niekoho, komu dal svoj hlas vo voľbách a on mi to nechce povedať, zaiste bolo jeho rozhodnutie nekompletné, a preto o tom radšej nechce hovoriť.)

Takže budú voľby. Nič zvláštne. Tých pár (možno aj desiatok)percent voličov, ktorí vedia, o čo ide, bude voliť ako vždy. Ostatní sú za päť mesiacov nepoučiteľní (aj preto, lebo kampaň vzdelávanie elektorátu znemožňuje). Výsledok bude znova závisieť od toho, kam kampaň zavlečie dav hlúpych, predpojatých, či precitlivelých občanov.

Nikoho som tým nechcel uraziť. Ale, čo sa dá robiť?

 

 

P. S.: V niektorých mojich článkoch neumožňujem diskusiu. Chránim vaše zdravie. Môžete si zanadávať pri počítači, alebo na záchode. Tým sebe uľavíte a nikoho neurazíte. K tejto poznámke pozrite...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?